Kategorie:

Dlaczego zdrada boli? Przykłady opowiadań.

Avatar
Opublikowane przez admin

Zaufanie jest centralną częścią każdej relacji i jest niezbędne dla zdrowych bliskich relacji. Zaufanie pomaga nam dogadać się z innymi i troszczyć się o siebie nawzajem. Na przykład w przyjaźniach, którym ufamy, ludzie będą wobec nas lojalni i będą dbać o nasze interesy. Nasze interakcje z kimkolwiek z zawodów medycznych lub prawniczych wymagają naszego zaufania; ufamy, że nam pomogą. Zaufanie jest niezbędne w naszych intymnych związkach, ponieważ bez niego naprawdę trudno byłoby nam naprawdę oddać siebie drugiemu, jeśli nie byłoby to niemożliwe.

Każdy z nas doświadczy w życiu zdrady; czas, kiedy nasze zaufanie zostało złamane. Dla jednych jest to zdrada fizyczna dla innych jest to czytanie same opowieści erotyczne. Mamy prawo być zdenerwowani na osobę, która narusza nasze zaufanie. Boli nas to tak bardzo, jak interpretujemy to, że ktoś działał przeciwko nam i nas nie cenił. Im bardziej ta osoba jest dla nas ważna, tym większy ból.

Zdrada wykracza poza poczucie krzywdy, zmartwienia, a następnie złości – powoduje dalsze szkody: zmniejsza naszą zdolność do zaufania innym w przyszłości. Znacząca zdrada w naszych intymnych związkach może zająć dużo czasu, aby wyzdrowieć, jeśli zechcemy pozwolić, aby związek trwał dalej. Dla wielu zdrada kończy związek. W rezultacie niektórym byłoby trudno, jeśli nie niemożliwe, zaufać i ponownie oddać się związkowi. Brak zaufania powoduje niepokój i depresję, a także głęboką samotność, ponieważ teraz możemy czuć, że nie możemy już nikogo mieć.

Zaufanie powinno być postrzegane w skali, w której z jednej strony jest zaufanie całkowite (np. 100%), a z drugiej nie jest zaufaniem (np. 0%), a nie jako kategoria „albo ci ufam, albo nie”. Mając to na uwadze, ludzie, którym ufamy najbardziej, siedzieliby na górnym końcu skali w latach 90-tych, a ludzie, którym ufamy najmniej na dole. Można argumentować, że nie możemy nikomu ufać w 100%, ale to zupełnie inny artykuł na blogu. Kiedy zaufanie zostanie złamane, ktoś może zejść z tej skali. Są jednak rzeczy, które możemy zrobić, aby zaufanie zostało naprawione. Zobacz następny wpis na blogu.

Zdrada jako strata.

Zdrada jest prawdopodobnie najbardziej druzgocącą stratą, jakiej człowiek może doświadczyć. Zauważ, że używam terminu „strata”, aby opisać konsekwencje zdrady. W naszym społeczeństwie mamy problemy ze zrozumieniem pojęć straty i żalu. Rozumiemy, że kiedy ktoś umiera, doświadczamy straty i żalu, ale często nie rozpoznajemy innych form straty, których możemy doświadczyć w życiu. Strata może oznaczać utratę osoby przez śmierć. Jednak może to również oznaczać utratę części tej osoby, na przykład z powodu choroby. Kiedy na przykład współmałżonek zachoruje na chorobę Alzheimera, zdrowy małżonek może utracić towarzystwo lub wsparcie emocjonalne.

Celowy aspekt zdrady.

Powodem, dla którego zdrada jest najbardziej niszczycielską stratą jest to, że najczęściej jest to strata, która nie musiała nastąpić. Występuje tylko z powodu czyjegoś celowo krzywdzącego zachowania, jego nieostrożności lub własnej osobistej słabości. W przeciwieństwie do utraty, takiej jak śmierć lub choroba, zwykle wiąże się to z pewnym wyborem. Autor tego wpisu, fajnie to opisał: https://opowiadania-erotyczne.pl/najlepsze-sex-opowiadania-erotyczne/ Osoba, która została zdradzona, uważa, że ​​wybór był zły i można temu zapobiec. Jednak jeszcze bardziej zagmatwane jest to, że czasami strata może oznaczać utratę iluzji. Często rozwijamy w naszych umysłach sposób, w jaki myślimy, że „powinno” być. Jednak rzeczywistość nie zawsze odpowiada wymaganiom, jakie stawiamy życiu, sobie i innym. Dlatego czasami jesteśmy zranieni, gdy musimy zmierzyć się z tą rzeczywistością. Na przykład wyobraź sobie dzieci, które dorastają w szczęśliwym doświadczeniu posiadania rodziców, którzy zawsze na pierwszym miejscu stawiają potrzeby swoich dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *