ogrodzenia-akustyczne2
Kategorie:

Ściany dźwiękochłonne – Zaprojektuj swoje ściany, aby zmniejszyć zanieczyszczenie dźwiękiem

Ściany dźwiękochłonne to skuteczna bariera przeciwdźwiękowa, która skutecznie chroni mieszkańców potencjalnie wrażliwych terenów mieszkalnych. Ogrodzenia akustyczne są zazwyczaj najlepszym sposobem na złagodzenie źródeł hałasu komercyjnego, kolejowego i drogowego w przedniej części terenów inwestycyjnych. Te ściany dźwiękochłonne mogą być zbudowane z prefabrykowanych materiałów lub wykonane na zamówienie ściany, które są odporne na ogień, warunki atmosferyczne i ogólne uszkodzenia. Zapewnia to również bezpieczniejsze środowisko dla osób mieszkających lub pracujących w pobliżu. Izolacja od hałasu jest kluczowym elementem strategii redukcji hałasu stosowanych w miejskich i bardziej wiejskich miejscach użytkowania nieruchomości. Jak działają ściany dźwiękochłonne? Ściany izolujące od hałasu mogą skutecznie ograniczać hałas powodowany przez autostrady na dwa podstawowe sposoby: tłumienie hałasu i pochłanianie hałasu.

Redukcja szumów polega na usunięciu tła (szumu) z bezpośredniej słyszalnej linii wzroku słuchacza

Redukcja hałasu działa na tej samej zasadzie, ale ma dodatkowy cel, jakim jest izolacja akustyczna. Po zainstalowaniu izolacja szumów zmniejsza ilość przesyłanego dźwięku nawet o 95%. Izolacja akustyczna działa poprzez redukcję przenoszenia dźwięku przez bariery, może zredukować lub wyeliminować pewne niepożądane częstotliwości w środowisku. Dlaczego ktoś miałby zdecydować się na izolację pewnych obszarów ściany dźwiękochłonnej ruchu drogowego? Budowa szlabanu przy każdym wjeździe na autostradę jest niezwykle kosztowna. Bariera może być również nieskuteczna, zwłaszcza w ruchliwej autostradzie, jeśli nie jest umieszczona w miejscu, w którym można ją usłyszeć nad ruchem otaczającym. Skutecznym rozwiązaniem jest instalacja ścian dźwiękochłonnych wzdłuż obwodu terenów pod zabudowę. Jak budowane są ściany dźwiękochłonne? Ściany mogą być wykonane tak, aby pasowały do ​​konkretnych potrzeb. Ścianę akustyczną można zbudować tak, aby pasowała do istniejącego ruchu, grubości otaczającej roślinności lub dowolnego innego parametru ustalonego przez klienta.

Niektóre firmy wolą mieć ściany, które całkowicie pochłaniają dźwięk, podczas gdy inne preferują połączenie barier i rozproszonego oświetlenia

Rozproszone oświetlenie zapewnia dodatkową korzyść w postaci zmniejszenia „emisji hałasu” systemu, przy jednoczesnym zwiększeniu jasności sceny zewnętrznej. Jak zbudowane są ściany dźwiękochłonne? Można je zmontować za pomocą stalowych ram, tworząc solidną i sztywną ramę. Musi istnieć szkielet, który umożliwi stabilne podparcie konstrukcji od podstaw, ponieważ nie będzie się poruszać. Ściany są następnie wytwarzane z betonu lub drewna, mierzone do żądanej powierzchni i materiału podłoża, który dobiera się tak, aby pasował do otaczającej roślinności i warunków glebowych. Jakie są zalety ściany dźwiękochłonnej? Dobra ściana dźwiękowa pozwoliłaby osobom znajdującym się w bezpośrednim sąsiedztwie lepiej słyszeć dźwięki, niż gdyby znajdowały się wewnątrz konstrukcji. Mogłoby to pozwolić ludziom na utrzymywanie regularnego poziomu rozmowy z osobami siedzącymi daleko stąd. Zmniejszony poziom hałasu otoczenia pozwoliłby pracownikom na większą produktywność, a pracodawcom na zwiększenie poziomu produkcji, co może pozytywnie wpłynąć na organizację. Redukcja hałasu poprzez instalację ścian dźwiękochłonnych może również pomóc w redukcji innych uciążliwych dźwięków otoczenia, takich jak dźwięk generowany przez sprzęt budowlany lub sprzęt do konserwacji pojazdów lub narzędzia i sprzęt. Kiedy pracownik jest bezczynny, wiele dźwięków nie jest słyszalnych, ponieważ ściana dźwiękowa jest na miejscu. Dzięki temu nie rozpraszają się, aw niektórych przypadkach może to również wpływać na szybką pracę. Ten rodzaj środowiska może przynieść wiele korzyści pracodawcy, umożliwiając bardziej produktywne środowisko pracy i umożliwiając lepsze środowisko pracy, które jest ogólnie zdrowsze i bezpieczniejsze.

Proces instalowania jednej z tych konstrukcji powinien odbywać się zgodnie z przepisami budowlanymi i powinien być wykonywany przez licencjonowanych specjalistów specjalizujących się w tej konkretnej aplikacji.

Jeśli rozważasz dodanie ścian dźwiękochłonnych w swoim domu lub budynku biurowym, powinieneś najpierw umówić się na konsultację ze specjalistą ds. Bezpieczeństwa, aby upewnić się, że nowa ściana zostanie wykonana zgodnie z przepisami budowlanymi i zapewni najlepszą ochronę. Powinieneś także omówić cały proces ze swoim wykonawcą, aby upewnić się, że jest on w pełni zdolny do ukończenia twojego projektu i że projekt spełni Twoje oczekiwania pod względem bezpieczeństwa i wydajności. Jeśli masz profesjonalną firmę, która przeprowadzi niezbędne badania, planowanie i analizy, możesz mieć pewność, że otrzymasz najlepsze możliwe rozwiązanie, jeśli chodzi o dodanie nowej ściany akustycznej lub ściany akustycznej do domu lub budynku biurowego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *